CO W TRAWIE PISZCZY...

Biuro Podatkowe

JESTEŚ TU

MAXimfelietony › Felieton /nie tylko/ podatkowy” /50/
Pilnuj kosztów, zyski zatroszczą się same o siebie.

Andrew Carnegie
 

Nowości Prawa podatkowego

Felieton /nie tylko/ podatkowy” /50/

   W ostatnim felietonie, a było to pół roku temu spekulowaliśmy, czy podatkowe projekty nowej władzy będą realne, czy też pozostaną tylko hasłami.

   Niestety, żadnej z wyborczych propozycji podatkowych wprowadzić się nie udało. Nie ma zatem, i szybko nie będzie zwiększonej kwoty wolnej od podatku, system VAT jest jeszcze bardziej nieszczelny, a o podzielnej płatności i centralnym rejestrze faktur już nawet się głośno nie mówi.

   Bo teraz najważniejsze, to wprowadzanie „500+”, a nawet rozszerzenie tego programu na starsze dzieci, gdyż plan ten ma podobno „rozbujać” gospodarkę oraz przyczynić się do podniesienia wskaźników demograficznych.

   Jak by się ktoś pytał, na ile można liczyć na nową władzę, że ta przyniesie jakieś rozwiązania, by ułatwić życie przeciętnego podatnika, to odpowiedzi dziś nie ma.

   Tak jak było, tak jest nadal, i to ty podatniku masz ponosić ryzyko za wszystko; za sprzeczność przepisów, biurokrację, fiskalizm. I dalej nie masz pewności, że jak przyjdzie kontrola, to ci uświadomi, że prawie pół roku efektów twej pracy, które oddajesz na podatki okaże się zbyt małą daniną, by zaspokoić potrzeby skarbu państwa w imię jego słusznych interesów, których potrzeby i realizację ujawniły ostatnio tzw. audyty.    

   No, a jak ci się podatniku coś nie podoba, to możesz sobie pisać na Berdyczów, nie mówiąc już o Trybunale, bo jaki jest, i co dziś może – każdy widzi. 

 

   I tak to już jest, że stara, czy nowa władza szermuje hasłami bez pokrycia, a niewydolny, zbiurokratyzowany, przynoszący straty system podatkowy – jak był, taki jest i chyba taki będzie na wieki wieków. Amen.

  

                                                                                    Max

 
aidia multimedia
© 2018
Biuro Podatkowe "MAXim" ZPChr Czesław Piątek
ul. Kaliska 83b, 87-800 Włocławek
tel.: +48 54 413-35-31,  fax: +48 54 413-35-33
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Doradca Podatkowy Czesław Piątek, numer wpisu