CO W TRAWIE PISZCZY...

Biuro Podatkowe

JESTEŚ TU

MAXimfelietony › „Felieton /nie tylko/ podatkowy” /51/
Pilnuj kosztów, zyski zatroszczą się same o siebie.

Andrew Carnegie
 

Nowości Prawa podatkowego

„Felieton /nie tylko/ podatkowy” /51/
Dosłownie rzutem na taśmę, miesiąc przed końcem roku, Prezydent podpisał zmiany w podatkach na 2017 r. Zmiany te, to jednak nie rewolucja, którą zapowiadano, a raczej kosmetyczny zabieg, żeby nie powiedzieć drobny makijaż.
Co się zmieni? Kwota wolna od podatku liczona będzie inaczej, a skorzystają z niej ci, którzy zarobią do 6.600 zł. Pozostałych podatników podzielono na kilka grup, a dla tych zarabiających powyżej 127 tys. zł kwoty wolnej nie będzie. Przy czym, ten sposób rozliczeń zacznie obowiązywać dopiero w 2018 r. za rok poprzedni, a zatem pożyjemy, zobaczymy.
Dla prowadzących działalność gospodarczą wprowadzono limit 15 tys. płatności gotówką, a dla podatników VAT wracają sankcje podatkowe do 100% kwoty podatku oraz inne surowe kary.
Z zapowiedzi prominentnych polityków wynika, że koncepcja podatku jednolitego jest przygotowana, tylko nie wiadomo – kiedy i czy wejdzie w życie. Generalnie; podatki dla przedsiębiorców mają nie wzrosnąć, system rozliczeń podlegać będzie uproszczeniu, także poprzez wyeliminowanie wielu ulg i wyłączeń oraz m.in. poprzez współpracę z docelowym biurem rachunkowym online.
Co z tego wyniknie trudno przewidzieć.
Ile to już razy, ile to już lat, przy przyjściu każdej nowej władzy zapowiadane są zmiany w naszych podatkach, a te, jakie są każdy widzi. Majstrowanie i kombinowanie dla doraźnych celów nikomu nie służy. Czy nie stać nas na to, by niezależnie od opcji i wyników wyborów wreszcie wspólnie zrobić z tym porządek ?! By każdemu opłacało się pracować i wiedzieć, że za rok, za dwa, za trzy ... ta obowiązkowa danina będzie sprawiedliwa i przewidywalna !
Życzmy sobie, z końcem tego 2016 r. - by kiedyś tak się stało.

Max
 
aidia multimedia
© 2018
Biuro Podatkowe "MAXim" ZPChr Czesław Piątek
ul. Kaliska 83b, 87-800 Włocławek
tel.: +48 54 413-35-31,  fax: +48 54 413-35-33
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Doradca Podatkowy Czesław Piątek, numer wpisu